ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΛΙΜΕΝΑΡΙΩΝ
“ΤΟ ΚΑΣΤΡΟ”
Loading...    Please wait.

 

1οι «Πανθασιακοί  Σκακιστικοί Αγώνες

 

Ο Πολιτιστικός  Σύλλογος Λιμεναρίων «Το Κάστρο», διοργάνωσε  την Κυριακή 11 Μαΐου 2003  τους «1ους      Πανθασιακούς  Αγώνες  Σκακιού Παίδων κι Εφήβων» σε συνεργασία  με τον Σκακιστικό Όμιλο Καβάλας στην Αίθουσα του Συλλόγου.

 

Στους Αγώνες παραβρέθηκαν  ο Πρόεδρος της Ένωσης Σκακιστικών Σωματείων Ανατολικής Μακεδονίας και Θράκης κ. B. Θεοδωρίδης  και ο βετεράνος Σκακιστής και δάσκαλος του Σκακιστικού Ομίλου Καβάλας , Αυτσόγλου Γιάννης . Βραβεύτηκαν οι καλύτεροι αλλά  κι όσοι θα αγωνίστηκαν με Έπαινο συμμετοχής γι’ αυτό και σύνθημα των αγώνων ήταν   η χαρά της συμμετοχής και  η ευγενής άμιλλα. 

 

Loading...
Please wait.

 

Loading...
Please wait.

 

Loading...
Please wait.

 

Ένας διακεκριμένος Σκακιστής στα Λιμενάρια

 

Την Κυριακή 23 Μαρτίου στις 18.00 ο Πολιτιστικός Σύλλογος  Λιμεναρίων «Το Κάστρο» θα φιλοξενήσει τον  διακεκριμένο Σκακιστή  και δάσκαλο του Σκακιστικού Ομίλου Καβάλας , κ. Αυτσόγλου  Γιάννη ο οποίας ανεδείχθη  2 φορές πρωταθλητής Ανατολικής Μακεδονίας και Θράκης και ένατος στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα. Τα παιδιά και οι ενήλικες του Σκακιστικού τμήματος του Συλλόγου -  αλλά και όποιος άλλος επιθυμεί -θα έχουν την ευκαιρία να συμβουλευτούν και να αγωνισθούν μ΄ ένα μεγάλο Σκακιστή.

   Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί στα πλαίσια της λειτουργίας του Σκακιστικού Τμήματος του Συλλόγου  και θα  είναι η αρχή μιας  συνεργασίας με τον Σκακιστικό Όμιλο Καβάλας, με στόχο για τη φετινή χρονιά, τη διοργάνωση των πρώτων Πανθασιακών Αγώνων Σκακιού.

 

 

Loading...
Please wait.

 

Αποτελέσματα των « 1ων Πανθασιακών Σκακιστικών Αγώνων Παίδων »

 

Οι νικητές  ανά  κατηγορία

 

Γυμνάσιο

Τζόλας Ιωάννης κυπελλούχος,  χρυσό μετάλλιο

Σουρίνης Μιχαήλ,  αργυρό μετάλλιο

Καραντέλος Κων/νος , χάλκινο μετάλλιο

Βαριά Ιωάννα χρυσό , Χρυσό μετάλλιο κοριτσιών

 

Α-Β΄ Τάξεις Δημοτικού

Ασημίδης Ευριπίδης,  κυπελλούχος,  χρυσό μετάλλιο

Ασημίδης Θεαγένης,  αργυρό μετάλλιο

Γιαμουρίδης Νικόλαος ,χάλκινο μετάλλιο

Βαριά Μιχαήλα  , Χρυσό μετάλλιο κοριτσιών

 

Γ-Δ Τάξεις Δημοτικού

Ζαγοριανού Χαρά κυπελλούχος,  χρυσό μετάλλιο

Χρυσάφης Ιωάννης, αργυρό μετάλλιο

Κυπαρισσίου Παναγιώτης , χάλκινο μετάλλιο

Λουκούμη Άννα, χρυσό κοριτσιών

 

Ε-ΣΤ Τάξεις Δημοτικού

Παπαζιάκας Μάριος, κυπελλούχος,  χρυσό μετάλλιο

Λαλολάρης Λορέντζο αργυρό μετάλλιο

Βασιλικού Βίκυ, χάλκινο μετάλλειο

Βαιδούλη Αγάπη, χρυσό μετάλλιο κοριτσιών